حل مسائل بهینه سازی عددی و محدودیت دار با الگوریتم هیبریدی کارا در متلب

حل مسائل بهینه سازی عددی و محدودیت دار با الگوریتم هیبریدی کارا در متلب

حل مسائل بهینه سازی عددی و محدودیت دار با MATLAB

در این بخش دانلود رایگان مقاله حل مسائل بهینه سازی عددی و محدودیت دار با الگوریتم هیبریدی کارا با عنوان اصلی An efficient hybrid algorithm based on Water Cycle and Moth-Flame Optimization algorithms for solving numerical and constrained engineering optimization problems معرفی و به همراه کد متلب برای دانلود رایگان قرار داده شده است.

معرفی مقاله

در این مقاله یک الگوریتم هیبریدی (ترکیبی) کارا مبتنی بر الگوریتم چرخه آب و شعله پروانه به نام الگوریتم هیبریدی چرخه آب شعله پروانه (WCMFO) به منظور حل مسائل بهینه سازی عددی و مسائل بهینه سازی مهندسی محدودیت دار ارائه می شود. از الگوریتم چرخه آب به عنوان الگوریتم پایه استفاده شده و حرکت مارپیچ پروانه ها در الگوریتم پروانه شمع در داخل الگوریتم چرخه آب به جهت افزایش قابلیت جستجوی محلی الگوریتم اضافه شده است. به علاوه، به منظور افزایش تصادفی بودن در الگوریتم هیبریدی جدید، به رودخانه ها در الگوریتم چرخه آب اجازه داده شده است تا مکان خود را در فضای جواب با استفاده از قدم های تصادفی (Levy Flight) تغییر دهند. قدم های تصادفی به میزان محسوسی قابلیت اکتشاف الگوریتم جدید را بالا برده و از به دام افتادن الگوریتم در بهینه های محلی جلوگیری می کند. کارایی الگوریتم ارائه شده در ۲۳ تابع بنچ مارک جهانی شامل توابع Unimodal , multi modal , fixed-dimension multimodal مورد بررسی قرار گرفته است.

عملکرد الگوریتم ارائه شده

کارایی الگوریتم ارائه شده در مقایسه با الگوریتم های هیبریدی و جدید مختلفی مورد بررسی قرار گرفته و نشان داده شده است که الگوریتم ارائه شده عملکرد بهتری نسبت به اکثر الگوریتم ها دارد. همچنین به منظور بررسی کارایی الگوریتم ارائه شده در حل مسائل پیچیده مهندسی محدودیت دار از الگوریتم ارائه شده در حل چندین مسئله معروف در مهندسی استفاده شده است. نتایج نشان داده می دهد که الگوریتم ارائه شده نتایج بهتری را نسبت به تمامی الگوریتم های ارائه شده در مطالعات قبلی ارائه می دهد. کد متلب ارائه شده محدودیت ها را نیز با استفاده از یک روش بسیار کارا برای مدیریت محدودیت ها برقرار می کند که به شما اجازه می دهد تا بتوانید مسائل محدودیت دار را نیز حل کنید. برای اجرا و حل مسئله welded beam فایل main را باز کرده و اجرا کنید. مساله welded beam داخل مقاله قرار دارد.

 

تصویر 1
تصویر 1
باکس دانلود
شناسه:
۴۹۹۵
صفحات:
۲۴
زبان:
انگلیسی
فرمت فایل:
PDF
اندازه فایل:
۵٫۵ مگابایت
کتاب های مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است