مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب دارد - فیلم نحوه اجرا دارد

۹۳,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

فشرده سازی صدا با الگوریتم DCT در نرم افزار متلب

تصویر sound-compression-with-dct-algorithm-in-matlab_1566_1 فشرده سازی صدا با الگوریتم DCT در نرم افزار متلب

فشرده سازی صدا با الگوریتم DCT

در این بخش پروژه فشرده سازی صدا با الگوریتم DCT یا تبدیل کسینوس گسسته (Discrete Cosine Transform) را آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار MATLAB شبیه سازی شده است. در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد این پروژه پردازش صدا و گفتار و همچنین فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی بدست آمده از محیط برنامه متلب را مشاهده کنید.

فرآیند فشرده سازی صدا

فشرده سازی صوت با توجه توانایی انسان در درک یک صوت و بر پایه خصوصیات فیزیکی صوت عمل می کند. به طور کلی عمل ماسک نمودن صوت توسط الگوریتم های فشرده سازی با استفاده از روش های Frequency masking و Temporal masking صورت می گیرد. روش فشرده سازی یا همان کد کردن به ما کمک می کند تا بتوانیم بدون نیاز به اختصاص پهنای باند بالا به منظور انتقال و همچنین ذخیره حجم بسیاری از سیگنال های صوتی، سیگنال های صوت و گفتار را توزیع کنیم. این روش باعث کاهش چشم گیر مقدار داده مورد نیاز برای انتقال و همین طور برای ذخیره صوت نمونه برداری شده دیجیتالی، در طی مرحله تبدیل آنالوگ به دیجیتال و بعد از ذخیره نمودن فایل خام به صورت دیجیتالی می شود.

الگوریتم ها زیادی برای فشرده سازی و همچنین استخراج فشرده سازی ارائه شده است که بیشترین استفاده از آن ها در کاربرد های نرم افزاری و یا یا کاربرد های خاص مدار های مجتمع (تراشه ها) می باشد. به منظور کدگذاری ویدیو و صوت استاندارد های فراوانی وجود دارد که از جمله آن ها می توان بهMPEG-1 ، MPEG-2 ، MPEG-4 اشاره کرد.

معرفی پروژه

هنگامی که کد نوشته شده در نرم افزار MATLAB را اجرا و صدای مورد نظر خود را فراخوانی می کنید، صدای انتخاب شده به صورت همزان هم پخش می شود و هم عمل فشرده سازی رو آن اعمال می شود و همچنین خروجی ها در سطوح مختلفی مورد ارزیابی قرار می گیرند که با توجه به این ارزیابی ها می توانید اختلاف میان طیف فرکانسی صدای فشرده شده و اصلی را مشاهده کنید.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
باکس دانلود
شناسه:
۱۵۶۶
توضیحات:
m فایل متلب دارد - فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۹۳,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    مهتاب نوروزی یکشنبه , 22 بهمن

    سلام یه مقاله با موضوع جدید در مورد الگوریتم DCT می خواستم می تونید تهیه کند عنوان این مقالتون خیلی خوبه ولی می خوام تکراری نباشه ؟