مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد

رایگان

مطالب مرتبط

الگوریتم بهینه سازی SPEA2 – الگوریتم تکاملی مبتنی بر قوت پارتو 2 در متلب

تصویر spea2-optimization-algorithm-in-matlab_2176_1 الگوریتم بهینه سازی SPEA2 – الگوریتم تکاملی مبتنی بر قوت پارتو 2 در متلب

الگوریتم بهینه سازی SPEA2 در متلب

در این بخش پیاده سازی الگوریتم بهینه سازی SPEA2 یا الگوریتم تکاملی مبتنی بر قوت پارتو 2 را با نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که در ادامه به معرفی آن پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی قرار داده شده است. پیاده سازی این الگوریتم به شیوه ای ساختاری اجرا می شود و اگر شما با زبان برنامه نویسی MATLAB آشنا باشید، می توانید از کدهای این الگوریتم در پروژه های تحقیقاتی خود استفاده نمائید.

معرفی الگوریتم SPEA2

الگوریتم بهینه سازی مبتنی بر قوت پارتو 2 (Strength Pareto Evolutionary Algorithm 2 – SPEA2) یک نسخه پیشرفته از الگوریتم بهینه سازی تکاملی چند هدفه SPEA می باشد که یکی از معروف ترین و پر کاربردترین الگوریتم ها در جهت بهینه سازی است و به طور گسترده ای در برنامه های دنیای واقعی، علمی و مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد.  الگوریتم SPEA2 ایده های بسیار مهمی را بیان کرده و یک مثال بسیار کارا از تمام ویژگی هایی می باشد که یک الگوریتم بهینه سازی چند هدفه باید داشته باشد. الگوریتم تکاملی SPEA2 یک مکانیسم مانند الگوریتم K نزدیک ترین همسایه (KNN) و یک سیستم رتبه بندی مخصوص را برای مرتب کردن اعضای جمعیت استفاده می کند و نسل بعدی جمعیت را از ترکیبی از جمعیت فعلی و خارج از منابع ایجاد شده توسط اپراتورهای ژنتیکی (جهش و متقاطع) انتخاب می کند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
باکس دانلود
شناسه:
۲۱۷۶
توضیحات:
m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
رایگان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است