مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد

۲۴,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

بازسازی سیگنال گفتار با الگوریتم ضرایب پیشگویی خطی (LPC) در متلب

بازسازی سیگنال گفتار با الگوریتم ضرایب پیشگویی خطی (LPC) در متلب

بازسازی سیگنال گفتار با الگوریتم LPC در MATLAB

در این بخش پروژه بازسازی سیگنال گفتار با الگوریتم ضرایب پیشگویی خطی (LPC) در نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از پزدازش گفتار ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

کاهش و حذف نویز در پردازش گفتار

یکی از مباحث مهم در سیستم پردازش سیگنال های صوتی ، کاهش و حذف نویز می باشد مانند سیستم های ارتباطی، کدینگ سیگنال های صوتی و بازشناسی گفتار. تکنیک های مختلفی جهت کاهش نویز در سیگنال های صوتی ارائه شده اند. از این روش ها می توان به روش های مبتنی بر فیلتر کالمن ، تفریق طیفی ، فیلتر وینر و تبدیل موجک اشاره کرد. در روش های مبتنی بر فیلتر کالمن، سه فرض برقرار است: نویز و سیگنال جمع شونده باشند ، نویز و سیگنال ناهمبسته باشند ، یک کانال در دسترس باشد.

استفاده از فیلتر کالمن در بهینه سازی گفتار

در میان روش های تک کاناله بهینه سازی گفتار، فیلتر کالمن (Kalman Filter) یکی از موثرترین آنهاست. در این روش اغلب سیگنال گفتار به صورت یک فرایند AR شناخته می شود و عملیات حذف نویز در دو مرحله انجام می شود. در مرحله اول واریانس نویز و پارامترهای گفتار تخمین زده می شود و در مرحله دوم به کمک فیلتر کالمن سیگنال گفتار تخمین زده می شود. روش های مختلف فیلتر کالمن در تخمین پارامترهای گفتار و نحوه اعمال الگوریتم کالمن با یکدیگر متفاوت می باشد. در بعضی از روش ها پارامترهای گفتار از روی گفتار بدون نویز تخمین زده می شود و به فیلتر کالمن اعمال می گردد. در حالی که در دیگر روش ها این پارامترها از روی گفتار نویزی استخراج شده و به عنوان تخمین پارامترهای گفتار به کار می روند.

معرفی پروژه

در این پروژه از الگوریتم ضرایب پیشگویی خطی (Linear predictive coding) یا LPC در محیط نرم افزار متلب استفاده می شود که هم الگوریتم LPC و هم برنامه متلب از قدرتمند ترین ابزار ها در پردازش گفتار هستند. ایده کلی روش LPC این است که هر نمونه از سیگنال صوتی را می توان به صورت معادله ای خطی بر حسب خروجی ها و ورودی های قبلی نوشت.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
باکس دانلود
شناسه:
۴۵۷۳
توضیحات:
m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۲۴,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است