مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها ، ترجمه مقاله و فیلم نحوه اجرا دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است

۳۵۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی افزایش توان عملیاتی پروتکل چند جهشی در شبکه WBAN با متلب

  • یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • بازدید ۱,۹۰۸ نفر

تصویر stable-increased-throughput-multi-hop-protocol-wban-matlab_1443_1 شبیه سازی افزایش توان عملیاتی پروتکل چند جهشی در شبکه WBAN با متلب

افزایش توان عملیاتی پروتکل چند جهشی در شبکه WBAN

در این بخش پروژه شبیه سازی افزایش توان عملیاتی پروتکل چند جهشی برای بهره وری لینک در شبکه WBAN را در نرم افزار متلب به همراه کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا آماده کردیم که بر اساس مقاله SIMPLE: Stable Increased-throughput Multi-hop Protocol for Link Efficiency in Wireless Body Area Networks انجام شده و دارای ترجمه مقاله نیز می باشد. در ادامه به معرفی پروژه و نتایج آن پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی قرار داده شده که مقاله مرجع نیز برای دانلود رایگان قرار داده شده است.

معرفی پروژه

ما در مقاله حاضر برای فراهم شدن توان بالا و کارآمد در پروتکل مسیریابی برای شبکه های بی سیم بدن، یک روش قابل اعتماد ارائه می کنیم. استفاده از توپولوژی چند هاپ یا همان Mutli-Hop روشی است که ما برای دستیابی به حداقل میزان مصرف انرژی در شبکه و همچنین افزایش طول عمر شبکه استفاده می کنیم.

تابع هزینه برای انتخاب گره پدر یا فورواردر

برای انتخاب نود پدر یا فورواردر یک تابع هزینه ارائه می شود که این تابع هزینه با انتخاب یک نود پدر به میزان انرژی باقی مانده و همچنین حداقل فاصله از سینک دست می یابد. این تابع علاوه بر این که پارامتر مسافت تحویل بسته موفق را به سینک تضمین می کند، باعث متعادل شدن پارامتر انرژی باقی مانده مصرف انرژی در میان نود های حسگر می شود.

نتایج شبیه سازی

با توجه به نتایج بدست آمده از شبیه سازی در MATLAB ، استفاده از پروتکل پیشنهادی ما باعث به حداکثر رسیدن دوره ثبات شبکه می شود و نود می تواند مدت زمان بیشتری را زنده بماند که این موضوع سبب افزایش طول عمر شبکه نیز می شود. همچنین این پروتکل باعث افزایش دوره ثبات طولانی تر تحویل بسته به سینک می شود و به منظور نظارت مستمر بر روی بیمار منافع عمده ایی دارد.

پروتکلی با مسیریابی قابل اعتماد و پایدار و با گذر دهی بالا

ما در این پروژه برای افزایش توان عملیاتی پروتکل چند جهشی در شبکه بی سیم بدن، پروتکلی با گذر دهی بالا، مسیریابی قابل اعتماد و پایدار را پیشنهاد می کنیم. و هم چنین ما سینک را در کمر بیمار قرار داده و نود حسگر را در مکان های ثابت از بدن بیمار مستقر می کنیم.

حسگرها برای ECG و سطح گلوکز

برای دستیابی به سطح گلوکز و ECG حسگر ها در نزدیکی سینک قرار داده شده است. این دو سنسور علاوه بر این که داده بحرانی بیمار را دارند به حداقل تضعیف، قابلیت اطمینان بالا و عمر طولانی نیز نیاز دارند، در نتیجه این سنسور ها به طور مستقیم و همیشه داده های خود را به سینک می فرستند. سایر سنسور ها نود پدر خود را دنبال می کنند و با استفاده از آن داده های خود را به سینک ارسال می کنند. این کار باعث کاهش در میزان انرژی مصرفی و همچنین افزایش طول عمر شبکه می شود. شما می توانید توضیحات بیشتر و کاملتر در این مورد را در مقاله ایی که به همراه پروژه ارائه می شود، بررسی نمائید.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
باکس دانلود
شناسه:
۱۴۴۳
توضیحات:
m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها ، ترجمه مقاله و فیلم نحوه اجرا دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است
قیمت:
۳۵۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است