مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، دیتا برای پردازش ، کامنت گذاری کدها ، گزارش کار و فیلم نحوه اجرا دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است

۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

بررسی اثر طول موج نور بر روی تصاویر اثر انگشت با روش GLCM در متلب

  • یکشنبه 20 اسفند 1396
  • بازدید ۲,۱۵۱ نفر

بررسی اثر طول موج نور بر روی تصاویر اثر انگشت با روش GLCM در متلب

اثر طول موج نور بر روی تصاویر اثر انگشت

در این بخش پروژه بررسی اثر طول موج نور بر روی تصاویر اثر انگشت با روش ماتریس هم رخداد سطح خاکستری (Gray-Level Co-Occurrence Matrix – GLCM) در نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا و گزارش کار آماده کردیم که بر اساس مقاله Study of the effect of illumination wavelength on fingerprint images انجام شده است. در ادامه به چکیده و مقدمه ای از مقاله پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه پردازش تصویر و بینایی ماشین قرار داده شده که مقاله مرجع نیز به صورت رایگان قابل دانلود می باشد.

معرفی پروژه

این مقاله روش جدیدی از تجزیه و تحلیل انگشت با استفاده از تصویر برداری مستقیم به جای اسکنر اثر انگشت سنتی ارائه می دهد. اثر طول موج بر روی کیفیت تصاویر اثر انگشت مورد مطالعه قرار گرفته و طول موج مطلوب برای تصویر برداری مستقیم پیشنهاد شده است. نتایج ارائه شده می تواند به تصویر برداری مستقیم چهره ها نیز گسترش یابد.

تصویر برداری فراطیفی (Hyperspectral)

منابع نورپردازی نقش مهمی در فرایند تولید تصویر دارند، تولید و نمایش تصویر به طور سنتی محدود به سه رنگ می باشد. با این حال، مزایای تصویر برداری فراطیفی (Hyperspectral) در حال محبوب شدن هستند. نور گذاری اشیاء با طول موج های مختلف می تواند اطلاعات ارزشمندی را فراهم کند که نمی تواند تنها با سه رنگ به دست آید.

کاربرد تصویر برداری فراطیفی

کاربرد این تکنیک ها در مهندسی زیست پزشکی و غربالگری بیومتریک یافت می شود. به ویژه، روشنایی چندتایی برای تشخیص بهتر اثر انگشت و تایید اثر انگشت پیشنهاد شده است.

اثر طول موج نور بر روی تصاویر اثر انگشت

در این پروژه، اثر طول موج نور بر روی تصاویر اثر انگشت مورد بررسی قرار می گیرد. از اهداف این پروژه طراحی و پیاده سازی یک سیستم نورپردازی است که موجبات تولید پهنای باند چند مگاپیکسل را در تمامی طول موج های قابل مشاهده (۴۰۰ نانومتر – ۷۰۰ نانومتر) فراهم می سازد. تکنیک پیشنهادی برای بهره گیری از فیلتر متغیر خطی استفاده شده و در ارتباط با منبع باند پهن خواهد بود. این امر به عنوان منبع نور برای تولید تصاویر اثر انگشت استفاده می شود. تصاویری که در نتیجه تولید می شود، برای مطالعه نتایج طول موج نور بر روی تصاویر اثر انگشت مورد استفاده قرار می گیرد. به طور خاص، علاقمندی ما به یافتن طول موج می باشد که بهترین کنتراست را تولید می کند. به عنوان بخشی از پروژه، یک متریک برای تحلیل کنتراست تصاویر اثر انگشت طراحی شده است.

شناسایی بیومتریک با اثر انگشت

استفاده از اثر انگشت به عنوان شناسایی بیومتریک، شناخته شده ترین سیستم شناسایی در جهان است. بر روی پوست انگشتان انسان ها شیار های کوچکی وجود دارند که برای در دست گرفتن وسایل کمک می کند. از آنجا که ردیف های کوچک شیار ها نیز توسعه می یابند، بنابراین ما الگوی این رگه ها و شیار ها را در اثر انگشتانمان داریم. این رشته ها و شیار ها برای هر فردی در سراسر جهان منحصر به فرد می باشد و بنابراین یک ابزار شناسایی شخصی منحصر به فرد را فراهم می سازد.

تاریچه استفاده از اثر انگشت

اثربخشی و منحصر به فرد بودن اثر انگشت در نیمه دوم قرن نوزدهم محبوبیت بیشتری پیدا کرد. در ابتدا، اثر انگشت پذیرفته شد و به عنوان امضا برای افرادی که قادر به نوشتن نامشان نبودند مورد نیاز بود. در ابتدا شایع ترین روش ذخیره سازی اثر انگشت، استفاده از جوهر بود و تصور شخصی از فردی که اثر انگشتش گرفته شده بود، دریافت می گردید. ذخیره و بازیابی چنین اثر انگشتی یک روند بسیار خسته کننده و وقت گیر بود. از آن به بعد، تعدادی از انواع اسکنر اثر انگشت در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
تصویر 12
تصویر 13
تصویر 14
تصویر 15
تصویر 16
تصویر 17
باکس دانلود
شناسه:
۱۷۳۶
توضیحات:
m فایل متلب ، دیتا برای پردازش ، کامنت گذاری کدها ، گزارش کار و فیلم نحوه اجرا دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است
قیمت:
۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    سلمان رحیمی شنبه , 18 فروردین

    سلام آیا غیر از این روشی که تو موضوع پروژه به اون اشاره شده روش های دیگه ای هم برای این کار هست.