مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد

۱۴۸,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

محاسبه تشدید پلاسمون سطحی در آب و هوا (SPR) با متلب

  • دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰
  • بازدید ۸۹۵ نفر

تصویر surface-plasmon-resonance-spr-matlab_4687_1 محاسبه تشدید پلاسمون سطحی در آب و هوا (SPR) با متلب

محاسبه تشدید پلاسمون سطحی در آب و هوا (SPR) با MATLAB

در این بخش پروژه رسم نمودار تشدید پلاسمون سطحی در آب و هوا (SPR) با نرم افزار MATLAB را آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

تشدید پلاسمون سطحی (SPR)

پلاسمون های سطحی، امواج سطحی ناشی از نوسانات الکترون های آزاد فلز در مرز مشترک فلز و دی الکتریک می باشند. تشدید پلاسمون سطحی (SPR) وقتی رخ می دهد که بسامد فوتون های فرودی به عنوان عامل تحریک با بسامد طبیعی الکترون های مقید روی سطح مطابقت داشته باشید. ثابت انتشار این امواج به شدت به تغییرات محیط دی الکتریک مجاور با سطح فلز وابسته است. از این رو حسگرهای (SPR) حسگرهای ضریب شکست نیز نامیده می شوند و در بخش هایی همچون علوم پزشکی، مطالعات بیومولکولی، صنایع غذایی، پایش محیط زیست و تولید محصولات دارویی و بهداشتی کاربردی هستند. در حسگرهای (SPR) اطلاعات مربوط به تغییرات محیط از تغییر در مشخصات نور بازتابی از سطح به دست می آید.

روش های بسیاری برای اندازه گیری تغییرات SPR وجود دارد. پارامترهایی که برای بررسی رفتار انتشاری پلاسمون های سطحی در امتداد سطح مشترک فلز و دی الکتریک استفاده می شود عبارتند از: شدت، فاز، قطبش و طول موج نور. با توجه به اینکه که حسگرهای تشدید پلاسمون سطحی کاربردهای آزمایشگاهی، تحقیقاتی و صنعتی بسیار زیادی دارند، تا به امروز تلاش های بسیاری در زمینه بهینه سازی و افزایش حساسیت این حسگرها انجام شده است. عملا آشکار سازی فاز موج پلاسمون سطحی به عنوان یکی از دقیق ترین و حساس ترین روش های گزارش شده است.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
باکس دانلود
شناسه:
۴۶۸۷
توضیحات:
m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۱۴۸,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است