مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، gui (fig) فایل محیط گرافیکی و فیلم نحوه اجرا دارد

۲۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

ردیابی هدف در رادار FMCW با روش تبدیل فوریه (FFT) در نرم افزار متلب

ردیابی هدف در رادار FMCW با روش تبدیل فوریه (FFT) در نرم افزار متلب

ردیابی هدف در رادار FMCW با تبدیل فوریه در متلب

در این بخش پروژه ردیابی هدف در رادار FMCW یا موج پیوسته با مدولاسیون فرکانس با روش تبدیل فوریه (FFT) در نرم افزار MATLAB آماده کردیم از ۸ بخش اصلی تشکیل شده که شامل بخش پارامتر سنسور، کانال های رادار، تنظیمات FFT، نویز، دکمه محاسبه (اجرای برنامه)، پارامترهای هدف، محدوده محور و سنسور و نمودار موقعیت هدف است.

معرفی رادار FMCW

رادار موج پیوسته با مدولاسیون فرکانس (Frequency-modulated continuous-wave – FMCW) کاربرد های بسیاری در اندازه گیری فاصله و سرعت هدف داشته و در آن، با استفاده از اندازه گیری اختلاف فرکانس بین سیگنال ارسالی و سیگنال اکوی دریافتی که فرکانس ضربان نامیده می شود، فاصله هدف مشخص می شود. در رادار FMCW ، فرکانس سیگنال ارسالی بوسیله تابع مشخصی از زمان همچون تابع مثلثی، دندانه اره ای و یا سینوسی مدوله می شود. قابل ذکر است که در میان فرکانس سیگنال ارسالی و فرکانس سیگنال دریافتی تأخیر زمانی مرتبط با فاصله هدف نیز وجود دارد.

کاربرد رادار FMCW

کاربرد اصلی رادار موج پیوسته با مدولاسیون فرکانس (FMCW)، ارتفاع یاب می باشد چرا که رادار موج پیوسته (Continuous Wave Radar – CW radar) هیچ محدودیتی در حداقل برد ندارد و این امکان برعکس رادار های پالسی می باشد که در حداقل برد، دارای محدودیت بودند. همچنین رادار داپلری C.W ، دارای توان کم و سادگی و کوچک بودن تجهیزات هستند که در نتیجه برای استفاده در هواپیما که در آن محدودیت وزن مطرح است، مناسب می باشد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
باکس دانلود
شناسه:
۲۳۸۶
توضیحات:
m فایل متلب ، gui (fig) فایل محیط گرافیکی و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۲۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است