مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد

۵۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

توزیع دما در حلقه فین با مشخصات هیپربولیک (Hyperbolic) در متلب

  • پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398
  • بازدید ۱,۵۶۶ نفر

توزیع دما در حلقه فین با مشخصات هیپربولیک (Hyperbolic) در متلب

توزیع دما در حلقه فین با در نرم افزار متلب

در این بخش پروژه توزیع دما در حلقه فین با مشخصات هیپربولیک (Hyperbolic) در نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها آماده کرده ایم که در ادامه به معرفی فین حرارتی انتقال حرارت پرداخته و فیلم و خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

انتقال حرارت در سطوح گسترش یافته (توزیع دما در فین)

با افزایش مساحت سطحی که جابجایی بر آن روی می دهد، آهنگ انتقال گرما افزایش می یابد. این کار به وسیله پره هایی که از دیواره به داخل سیال اطراف گسترش یافته، صورت می گیرد. چند کاربرد پره ها عبارتند از: پره های خنک کنِ بدنه موتور در موتورسیکلت و یا پره های خنک کنِ در ترانسفورماتورهای برق و همینطور لوله های پره داری که جهت تقویت تبادل گرما بین هوا و سیال عامل دستگاه تهویه به کار می رود. در هر کاربرد، انتتخاب نوع پره به عواملی همچون ابعاد وزن، هزینه، میزان کاهش ضریب جابجایی در سطح افزایش افت فشار جریان روی پره ها بستگی دارد. این دستگاه وسیله ای مناسب جهت تحقیق در رابطه با اثر سطح انتقال حرارت، جنس فین و دمای مبنا در توزیع دما و انتقال حرار در فین ها می باشد.

فین حرارتی چیست ؟

پره یا فین حرارتی (fin) سطحی است که به منظور افزایش نرخ انتقال حرارت از سطح یک جسم امتداد یافته و جا به ‌جایی (convection) حرارتی را افزایش می دهد.

تابع هذلولوی (هیپربولیک – Hyperbolic)

توابع هُذلولوی یاتوابع هیپربولیک (Hyperbolic) یکی از توابع پرکاربرد در ریاضیات است که روابط حاکم بر آنها شبیه مثلثات می باشد با این تفاوت که خطوط مثلثاتی آن با توجه به دایره‌ای که شعاع آن واحد است، تعریف می گردد اما توابع هذلولوی با توجه به هذلولی متساوی ‌الساقین تعریف می شوند.

 


تصویر 1
باکس دانلود
شناسه:
۲۹۰۴
توضیحات:
m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۵۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    ropeeni جمعه , 3 خرداد

    سایت خوبی دارید تشکر از مطالب مفید