مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است

۳۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

پیش بینی الگوی دمای هوا و شناسایی ناهنجاری با شبکه عصبی در متلب

  • سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • بازدید ۳۹۱ نفر

پیش بینی الگوی دمای هوا و شناسایی ناهنجاری با شبکه عصبی در متلب

پیش بینی الگوی دمای هوا و شناسایی ناهنجاری با MATLAB

در این بخش پروژه پیش بینی الگوی دمای هوا و شناسایی ناهنجاری با شبکه عصبی در نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا آماده کرده ایم که بر اساس مقاله Weather – Temperature Pattern Prediction and Anomaly Identification using Artificial Neural Network انجام شده است. در ادامه به توضیحات از پیش بینی آب و هوا ارائه شده و مقاله و روش کار آن معرفی شده است. همچنین فیلم و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب به همراه لینک دانلود رایگان مقاله مرجع قرار داده شده است.

پیش بینی آب و هوا

پیش بینی دمای هوا یکی از مهمترین و چالش برانگیزترین کارها در دنیای امروز است. در پیش بینی دما تلاش هواشناسان برای پیش بینی وضعیت پارامترهای جوی مانند دما، رطوبت و غیره می باشد. در مقاله حاضر با استفاده از مجموعه داده های تاریخی، تحقیقاتی در مورد پیش بینی هواشناسی ارائه می شود. از آنجا که الگوی جوی سیستم پیچیده و غیرخطی است، روش های سنتی مؤثر و کارآمد نیستند. از این رو شبکه عصبی مصنوعی (Artificial Neural Network – ANN) روشی مؤثر برای حل چنین مشکلاتی می باشد.

معرفی مقاله و روش کار

شبکه عصبی مصنوعی پیشنهادی در این مقاله، عملکرد مدل های توسعه یافته را با استفاده از نورون های مختلف، لایه های پنهان و عملکردهای انتقال جهت پیش بینی دما برای ۳۶۵ روز سال را ارزیابی می کند. معیارهای مورد استفاده در انتخاب مدل مناسب، خطای میانگین مربعات (MSE) می باشد. برخلاف تحقیقات مشابه، مدل داده ها و جریان کاری ارائه شده در مقاله، خطای MSE کمتری داشته و پیچیدگی محاسباتی آن نیز کاهش یافته است. یعنی نتایج به دست آمده دقیق تر بوده و عملکرد سیستم بهبود داشته است.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
تصویر 12
تصویر 13
تصویر 14
تصویر 15
تصویر 16
تصویر 17
تصویر 18
تصویر 19
تصویر 20
باکس دانلود
شناسه:
۳۳۵۷
توضیحات:
m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است
قیمت:
۳۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است